OFERTA

 

W żłobku Montessori opieka nad dzieckiem prowadzona jest zgodnie z koncepcją pedagogiki Marii Montessori.

Przygotowanie otoczenia i przygotowanie nauczyciela to praktyczny fundament Naszego wychowania. Dzieci przebywają w przestrzeni - otoczeniu specjalnie dla nich zaaranżowanych. Sale dziecięce są wyposażone w pomoce, montessoriańskie, aby stymulowały rozwój dziecka.

Meble tworzą kąciki tematyczne, w których znajduje się materiał rozwojowy z różnych obszarów rozwoju dziecka.

W salach znajdują się kąciki do zabaw tematycznych, ćwiczeń dnia praktycznego, zabaw rozwoju koordynacji ruchowej, chodzenie po elipsie. Lekcje ciszy sprzyjają wyciszeniu dzieci i zwiększeniu ich koncentracji.

 

W trakcie dnia opiekunki prowadzą krótkie zajęcia w formie piosenek i zabaw, które pozwalają dziecku osłuchać się z językiem angielskim.

Nauczyciel - opiekunka montessoriańska obserwuje dzieci, podąża za indywidualnym tokiem rozwoju każdego z nich. Opiekunka wspomaga rozwój umiejętności, którą w danym momencie fascynuje dziecko.

 

Podstawowe zasady metody Montessori wspomagające rozwój dziecka:

Zasada wolności wyboru - swobodny wybór przez dziecko materiału do ćwiczeń i zabawy, miejsca i czasu pracy. Zasada ta umożliwia samodzielna aktywność dziecka zgodną z jego fazami rozwoju i potrzebami. Jest ograniczona porami posiłków i poobiednia drzemką. Jeżeli dziecko nie ma ochoty brać udziału we wspólnych zajęciach, może bawić się po opieką drugiej opiekunki zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.

Zasada porządku - dopełnia zasadę wolności i wyraża się tym, że każdy przedmiot ma swoje miejsce w sali, dziecko wie, że należy odnieść przedmiot tam skąd go wzięło. Każde dziecko ma swoje miejsce/ leżak, szafkę, ręcznik, miejsce przy stoliku/ i wie, co do niego należy. Dzieci bardzo przestrzegają ustalonego porządku, próba posadzenia dziecka na innym krześle, kończy się protestem.

Zasada przestrzegania granic - opiekunka nie pomaga dziecku wbrew jego woli. Daje szansę doświadczyć swoich granic, ponieważ niechciana pomoc stanowi blokadę w rozwoju.

Powrót do góry

Powered by I-Quick - Smart ideas, Brilliant solutions

20

12